Úspešní absolventi

Úspechy

Úspešní absolventi

Úspechy

Úspešní absolventi

Naši absolventi sa úspešne uplatňujú v rôznych oblastiach a na ich úspechy sme hrdí.
Spomedzi mnohých spomenieme najmä absolventov, ktorí svoje záľuby povýšili na povolanie a povolanie na poslanie.


Organista, hudobný skladateľ, jazykovedec a pedagóg. Študoval na Filologickej fakulte Univerzite MB v Banskej Bystrici – odbor slovenský jazyk a literatúra a odbor Hudobná pedagogika na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre, na Konzervatóriu sv. Cecílie v Ríme, kde pôsobil ako príležitostný organista a spevák v zbore Vikariátu mesta Vatikán v Bazilike sv. Petra a počas omší a audiencií pápeža Benedikta XVI. Je pedagógom na Piaristickom gymnáziu. Umelecky pôsobí od roku 2010 v Katedrále-Bazilike sv. Emeráma v Nitre ako organista, skladateľ a dirigent katedrálneho speváckeho zboru Psallite Deo, s ktorým absolvoval mnoho mediálnych prenosov bohoslužieb. Venuje sa najmä liturgickej hudbe, známe sú jeho antifóny, predohry a skladby pre liturgiu.


Vysokoškolský pedagóg v Ústave literárnej a umeleckej komunikácie FF UKF v Nitre, ktorý sa snaží v študentoch vzbudiť záujem o dejiny divadla. Ako režisér kladie vo svojich inscenáciách a muzikáloch dôraz na výtvarnú stránku a dynamiku deja.Podpísal sa pod viaceré úspešné inscenácie a projekty Jozef a jeho zázračný plášť, Obchod na korze, Tanec nad plačom, Zaľúbený Shakespeare, Veselá vdova, Čarodejník z krajiny Oz. Na javisku Banskobystrickej Štátnej opery uviedol v svetovej premiére hudobnú rozprávku Ružové kráľovstvo.


„Veľmi rád si spomínam na svojich učiteľov, profesorov a pátrov piaristov, ktorí sa nám mnohokrát venovali na úkor svojho voľného času. Až teraz, keď sa ako lekár venujem svojim pacientom, rozumiem, že táto obeta nie je vždy jednoduchá.“ V súčasnosti pracuje ako lekár – gynekológ a pôrodník na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci.


Pôsobí ako neurogenetik vo Výskumnom inštitúte molekulárnej patológie a Inštitúcie evolúcie a kognitívneho výskumu Konráda Lorenza vo Viedni, kde končí doktorát. Skúma funkcie mozgu pomocou genetických metód, najmä počas spánku a zobúdzania sa. Vyštudoval biológiu a genetiku na UK v Bratislave. Ako prvý Slovák získal prestížne medzinárodné ocenenia: Boehringer Ingelheim Fonds PhD fellowship, KLI writing-up fellowship a cenu Viedenského Biocentra za vedu a umenie.


Talentovaná slovenská návrhárka, ktorá umelecké cítenie zdedila po rodičoch. Úspešne zvládnuté talentové skúšky na Vysokú školu výtvarných umení boli prvým krokom do úžasného sveta módy. Je jedna zo zakladateliek módnej značky Hellenski. Jej šaty nosí tenistka Dominika Cibulková, niekdajšia Miss Slovensko Karolína Chomisteková či tanečnica Ivana Surovcová, dnes Gáboríková. „Život by som chcela zasvätiť práci a budovaniu vlastnej značky odzrkadľujúcej črty mojej osobnosti.“


Vo Viedni študovala politické vedy so zameraním na medzinárodnú politiku.  V súčasnosti  pracuje pre stálu misiu Slovenskej republiky pri OSN v New Yorku ako pracovníčka oddelenia medzinárodných vzťahov. Predchádzajúce pôsobenie pre oddelenie výskumu a hodnotenia „Ľudia v núdzi“: Irak, Afganistan, Demokratická republika Kongo. Študovala arabistiku a rok pôsobila ako aktivistka v severnom Iraku.


Televízny moderátor športových programov. Študoval na FF UK v Bratislave odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo – anglický a nemecký jazyk. V diváckej ankete OTO patrí medzi najobľúbenejších moderátorov športových relácii, o čom svedčia jeho už štyri víťazstvá v kategórii športových moderátorov.


Absolvoval Katedru žurnalistiky FF UKF v Nitre. Bol moderátor a redaktor v regionálnej TV Central. Od roku 2007 pôsobí ako moderátor a redaktor v TA3. V spravodajstve sa venuje aktuálnym otázkam a pálčivým problémom súčasnosti. Moderuje aj reláciu Dobré správy, ktoré divákom prezentujú prehľad správ z domáceho a svetového diania, zo sveta kultúry a športu. Úlohou Dobrých správ vo vysielaní televízie TA3 je vytvoriť pohodu a doslova neobťažovať divákov kauzami či ťažkými témami.Venuje sa urbanizmu. Doktorát získala na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. Stáže absolvovala na Fakulte architektúry CUNY v New Yorku, CVUT v Prahe, na Fakulte ľudského manažmentu GGSIU v Dili. Študovala na Katedre masmédií a marketingovej komunikácie UKF v Nitre a Fakulte architektúry STU v Bratislave. Získala štipendium v Dánsku – filmová produkcia a grafický dizajn. Za svoje projekty dostala rôzne ocenenia doma i v zahraničí. „V územnom plánovaní a rozvoji mesta ma absolútne zaujímajú komplexné a dobre premyslené mestské projekty. Zároveň veľa cestujem. Táto kombinácia predurčila praktizovanie férového urbanizmu na voľnej nohe. Čo teda robím? Rôznymi spôsobmi vylaďujem nevládne, verejné ale aj súkromné projekty v strednej a východnej Európe. Chcem, aby dobré mestské projekty boli strategickejšie, spravodlivejšie, lepšie argumentované.“ Pracuje na projektoch pre Green Foundation, WPS Prague, Punkt, Goethe-Inštitút Praha a moderuje Živé mesto na Rádiu FM.


Študovala spev na konzervatóriu a na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia pravidelne účinkovala na koncertoch „Momento Musicale“ v Slovenskej národnej galérii v Bratislave. Ako sólistka vystúpila so Symfonickým orchestrom Konzervatória v Bratislave v Slovenskej filharmónii vo Vivaldiho Glórii D dur, v Pergolesiho Stabat Mater s komorným orchestrom L. Hanusa. Získala menšiu postavu  v prvotnej inscenácii Operného štúdia Slovenského národného divadla v Bratislave –  G. Paisiello: Kráľ Teodor v Benátkach. Predniesla svoj polrecitál v rámci „Lunchkonzert – 30 Minuten Music“ v Slovenskom inštitúte vo Viedni. Hosťovala v Slovenskom národnom divadle v Bratislave ako Papagéna z opery W. A. Mozarta: Die Zauberflӧte. Absolvovala hudobný kurz pod vedením portugalskej sopranistky prof. F. Amaro.

Manželia Repíkovci si budovali kariéry v nadnárodných firmách v oblasti IT, Zuzana  ako marketingová manažérka. Po siedmich rokoch v Bratislave sa vrátili do rodnej Nitry, kde začali podnikať so sladidlami a čokoládami. Rozhodli sa všetku energiu smerovať do vlastnej značky a vlastných produktov.  To sa nepodarilo žiadnemu inému slovenskému výrobcovi. Výrobky Slowlandia si na Great Taste (najuznávanejšie potravinárske ocenenie) odniesli až 12 hviezd z celkového počtu 36, ktoré v roku 2018 získali slovenskí potravinári. Zásobovali desiatky obchodov po celom Slovensku. Začiatkom roka 2017 firma manželov Repíkovcov postupne spustila vlastnú výrobu orieškových produktov. Je to láska na prvé ochutnanie. Mandľové maslo sa rozplýva na jazyku a hodí sa ku všetkému. Ukryté v originálnom  obale, ktorý poukazuje na krásy Nitry. „Hlásime sa k hodnotám hnutia Slowfood, ktoré zhodou okolností vzniklo v Talianskom Piemonte. Chodili sme tam totiž hľadať a nakupovať naše lieskovce a ten kraj sme si absolútne zamilovali. Práve tam sme sa naučili robiť orieškové krémy a pracovať s čokoládou.” Princíp pomalého prístupu k životu, podnikaniu a sústredenie sa na kvalitu vyjadruje aj motto tejto spoločnosti napísané malými zlatými písmenami na každom obale: FESTINA LENTE – ponáhľaj sa pomaly.

 Po absolvovaní gymnázia sa rozhodla pre štúdium žurnalistiky na UK v Bratislave, ktorej sa krátku dobu aktívne venovala. V súčasnosti ju naplno zamestnáva profesia operný spev, ktorý vyštudovala na Konzervatóriu v Bratislave pod vedením Mgr. art. Dagmar Livorovej. Stvárnila sopránové postavy ako Sestra Genovieffa (Sestra Angelika/ Puccini, SND), Nella (Gianni Schicchi/Puccini, SND a Národní divadlo Moravskoslezské v Ostrave), Annina (La Traviata/Verdi, SND), Marka (Krútňava/Suchoň, SND), Tebaldo a Anjelský hlas (Don Carlo/Verdi, SND), Liška (Příhody lišky Bystroušky/Janáček, Slezské divadlo Opava), Nannetta (Falstaff/Verdi, Štátna opera Košice), Zerlina (Don Giovanni/Mozart, Štátna opera Košice). S úspechom sa predstavila aj na viacerých slovenských a zahraničných speváckych súťažiach, kde získala mnohé ocenenia, napríklad Cena SND a Cena za farbu hlasu, Medzinárodná spevácka súťaž Otto Edelmann vo Viedni 2016 – semifinále, Iuventus Canti Vráble 2016 – víťazka najvyššej ženskej kategórie, Cena Štátnej opery Banská Bystrica, Cena  za interpretáciu hudby 20. storočia a Cena Hudobného centra, Medzinárodná súťaž v Bologni 2018 – cena Štátnej opery vo Varne v Bulharsku (postava Musetty v opere La Bohéme).